Pozemky

Hledáte vhodnou lokalitu pro výstavbu rodinného domu? Máte požadavky na pozemek, které se Vám zdají být nereálné? Víte, jak správně vybrat pozemek s jistotou, že na tomto pozemku lze následně podniknout výstavbu domu? Umíme Vám pomoci prostřednictvím našich obchodních partnerů po celé ČR.

Mám zájem
o pozemek

Pozemky pro výstavbu rodinných a bytových domů

Nabídka pozemků ČR se v mnohých parametrech mimo cenu a kvalitu velmi liší. Dříve, než se dostaneme k samotnému výběru lokality, je vhodné mít i představu o budoucím projektu domu na výstavbu a o jeho zastavěné ploše. Následně při vyhledání pozemků tyto parametry zohledníme i v souvislosti s cenou. V mnohých případech však nabídka pozemků není přímo určena k zástavbě, jelikož prodávající nabízí nezasíťované pozemky s informací, že pozemek má inženýrské sítě na hranici nebo blízkém okolí. Zde je třeba o to více věnovat těmto informacím pozornost, jelikož přivedení sítí na pozemek může mít různorodé problémy s povolením o připojení na sítě, překládky různých sítí či samotné povolení k připojení na definovanou kapacitu trafostanic či kanalizace. Nekupujte zajíce v pytli a poraďte se o pozemku s profesionály, kteří Vám všechny specifika o pozemku dopředu prověří.

Čím se vyznačuje stavební parcela připravená pro výstavbu Vašeho budoucího domu? Prvním znakem takového pozemku je tzv. „Antoníček“, kde jsou vyvedeny přípojky elekro a případně plynu. Na pozemku je též připojení na kanalizaci či vodovod. Žádné sítě v dosahu, ale na okraji pozemku. Dále je k dispozici plán přípojek na inženýrské sítě, který vyznačuje polohu a hloubku uložení jednotlivých sítí. V rámci pozemku je zde i informace o územním plánu a regulaci pro výstavbu domu, zastavěnosti ploch, výšce objektů, případném omezení barev oken či střešní krytiny, sklonů střech a dalších parametrů.

Pozemek zahrnutý v územním plánu může být zajímavý, nicméně zde nemusí být zcela nutně zavedené všechny přípojky na sítě, které je následně třeba řešit v rámci stavebního povolení, příjezdové komunikace a další. Pozemky tohoto typu se však dosti často nabízejí vedle skutečných stavebních parcel jako pozemky pro výstavbu. Nicméně majitelé takových pozemků velmi často nemají ani informace, zda k jejich pozemku dovolí obec či město sítě přivést, zda je zde k připojení dostatečná kapacita a mnoho dalších skutečností, které Vám mohou výstavbu celkově znemožnit.

Pozemky typu zemědělské půdy, sady, zahrady a další nejsou určené pro zástavbu jakéhokoliv charakteru. Pokud však kupuje zákazník pozemek, který se skládá z několika parcelních čísel a typů pozemků, lze zakoupit za zajímavou pořizovací cenu pozemek stavební s další zemědělskou půdou na tento pozemek navazující. Avšak i v těchto případech je třeba si dát pozor, aby mohly být ke stavebnímu pozemku přivedeny všechny potřebné sítě. Samotná zemědělská půda lze převést na stavební pozemek, avšak toto je nejprve předmětem jednání s půdním fondem a obcí v rámci územního plánu. Takový charakter pozemků je časově nejnáročnější na přípravu k jeho budoucí zástavbě.

Vyhledání pozemků u největších profesionálů

V rámci spolupráce s profesionálními makléři z realitních kanceláří RE/MAX, Century 21, DUMREALIT a Fincentrum reality Vám umíme nabídnout širokou škálu pozemků pro zástavbu rodinnými a bytovými domy, pro developerské projekty či přípravu developerských projektů s vytvořením projektů pro inženýring. Naše nabídka bude zohledňovat Vaše potřeby na rozměr, lokalitu a pořizovací cenu. Pokud nebudeme mít pro Vás pozemek v daný moment k dispozici, budeme Vám zasílat nabídky podobného charakteru do odvolání. Nemusíte ztrácet čas vyhledáváním na realitních serverech. Stačí, když nám pošlete prostřednictvím emailu, či poptávkového formuláře parametry pozemku, který hledáte a sdělíte nám, jaký projekt rodinného domu byste na pozemek chtěli umístit.

Vyvarujte se zakoupení pozemku, u kterého nebudete mít jistotu výstavby dle Vašich představ. Příslib výstavby rodinného domu od majitele pozemku není pro Vás žádnou zárukou. K výstavbě rodinného domu v rámci stavebního povolení se může vyjadřovat až 50 dotčených orgánů, které mohou do celé realizace vnést mnoho potíží. Vězte, že víme, o čem Vás zde informujeme. Svěřte nám své požadavky bez riskantních investic.